Návštěva žáků ZŠ Lhenice

Návštěva žáků ZŠ Lhenice
31. 12. 2019 No Comments Aktuality, Nezařazené Jindra

Žáci Základní a Mateřské školy Lhenice se již po několik let věnují pravidelné vánoční charitě. Peníze, které dávají na konkrétní potřebná místa, pochází z vánočního jarmarku, oblíbené školní akce s třináctiletou tradicí.

Lheničtí osmáci letos vyrazili do prachatických záchytných kotců, kde na ně čekali manželé Havelkovi s fenkou Barčou (bohužel jsme se dozvěděli, že velký přísun pejsků je očekáván, jako již tradičně, po Vánocích). Ti celou skupinu srdečně přivítali a po předání věcných darů i podrobně seznámili s historií stanice a jejím celkovým chodem.

Jménem celého kolektivu 8. třídy bychom chtěli oběma manželům a všem dalším pracovníkům stanice poděkovat. Je zřejmé, že jejich každodenní činnost přináší řadu úskalí, která dokáží překonat pouze lidé s dobrým srdcem a velmi pevnou povahou. Příběhy o „lidskosti“ a „upřímné lásce“ k zvířatům, které jsme vyslechli, v nás zůstanou ještě dlouhou dobu. Těší nás ale to, že v Prachaticích se budou mít mnohem lépe, než u svých předchozích „pánů“. Doufám, že si všichni žáci z naší třídy uvědomili, co péče o opuštěná zvířata přináší.

Tomáš Kimmel, třídní učitel, ZŠ Lhenice

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *